Öğrenci Koçluğu - Hangi Okul - Hangi Bölüm ?

Paylaş:
 • Ürün Özellikleri
 • Yorumlar (0)
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • Bu hizmetin ana amacı onumuzdeki 5 yıl içinde okuayacağınız bölüm seçimine ve belki de hangi ülke veya okul için yatırımınızı yapmadan önce detaylı analiz etmenizi ve en doğru aksiyonu almanızı sağlamaktır.

  Öğrenci Koçluğu Program İçeriği

  KARİYER YÖNETİMİ RAPORU - CMR ( Career Management Report)

  Birkman Meslek Raporu

  Kariyer Yönetimi Raporu, kariyer seçimleriniz ile kişiliğinizin, sizi motive eden şeyler ve ilgili alanlarınızın uyumluluğunu sağlamada yardımcı olur.

  Kariyer Yönetim Raporu aşağıdaki şekilde üç bölüme ayrılır:

  Organizasyonel Odak

  Organizasyonel Odak, motivasyonunuzun en yüksekte olabileceği ve kendinizi rahat

  hissedebileceğiniz genel çalışma ortamlarını anlatır. Bu bilgiyi, bu tür çalışma ortamlarında olan diğer insanlarla ne kadar benzerlik taşıdığınızı belirleyerek üretiliyor.

  Meslek Grupları/Unvanları

  Meslek Grupları/Unvanları, 22 meslek grubunda (ve çok sayıda bireysel işlerde) bulunan

  çalışanlarla ne kadar yakından eşleştiğinizi gösterir.Eşleştiğiniz İş Unvanlarının çoğunun ABD Çalışma Bakanlığının Mesleki Bakış El Kitabına (Occupational Outlook Handbook) çevrimiçi bağlantısı bulunacaktır, böylece maaş, şartlar ve iş imkanları hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz. ABD verilerine gerek duymadıkları için uluslararası kullanıcılar Sadece Meslek Grupları seçeneğini seçebilirler. Türkiye için İŞKUR ana sayfasından genel meslek tiplerini görebilirsiniz.

  Kariyer Özeti

  Kariyer Özeti, yaptığınız işe katabileceğiniz güçlü yönlerinizle ilgili genel bir bakış sağlar. Bu güçlü yönler Organizasyonel Odak ve Meslek Grupları/Unvanları bölümlerinden alınmıştır.

  Kariyer Yönelimi

  Kariyer Yönelimi, kişinin güçlü yönlerinin ve motivatorlerinin genel kişilikten gelen bilgilerin ikapsamkadır.Kişiye şu andaki kariyer tercihlerini destekleyen veya başka bir kariyer alanını araştırmasına, bulmasına ve planlamasına yardımcı olan bilgileri irdeleyerek yön vermede yardımcı olur. Kariyer yönelimleri, tavsiye edilen kariyer/ iş seçenekleri olarak değerlendirilmemelidir. Kişiye en uygun sıralanan meslekler olarak düşünülmeli ve uygulamalarla desteklenmelidir. Bu mesleki eğilimler, tek bir rapora ve belirli bir araştırmaya dayandığı için, kişinin kendisinin ve uzmanla yapılacak detaylı yorumlama ile diğer seçeneklerin ortaya çıkarılmasını ve kariyer koçluğu ile desteklenmelidir.

  Kariyer kararlarınızı, deneyimleriniz, tercihleriniz ve eğitiminiz gibi birçok faktöre bağlı olarak vermelisiniz. Kariyer Yönetim Raporunun bu alanların birçoğunda gerekli bilgiler sağlayacağına inanıyoruz.

  Organizasyonel Odak olarak meslek grupları üzerinden ayırışımla ilk belirlemelerle başlanır, bu da kişiye en güçlü yönlerini daha iyi anlamasını sağlar.

  Her bir iş ailesi kapsamında size en uygun tanımlamalarla ilgili iş unvanlarının linkleri yer alır ve İŞKUR sayfasına girip o meslekle ilgili her bilgiyi incelmenizi sağlar.

  Bu rapordan koçluk aracı olarak gelen bilgilerle öğrenciye beklentileri ve hedefleri ile ilgli deste vermeye akredite bir koç tarafından sağlanır. 6- 8 Seans arasında yapılır.

  Rapo ronline yapılmaktadır; 298 soru vardır ve test yaplırken tutarlı cevapların içeriği kontrol edilmektedir.

  bu sürecin devamında yan saydaki göreceğiniz yurt dışı veya universite seçme desteğine geçilmektedir; yada bu aynı programın paketin içinde de olabilmektedir.

  randevu için : 212 285 11 12

  Lokasyon : Maslak -Plazalar Istanbul / Izmir Bornova / Antalya Konyaaltı / Ankara - Keçioren / Samsun / Yalova / Bursa / Eskisehir

  havale için banka bilgisi alttadır:

  Garanti Bankası IBAN: TR54 0006 2000 5490 0006 2985 12

  İngilizce Bilgilendirme:

  Learn about demand before you invest money or time into your education.

  Some simple research can help you identify skills that employers are looking for, career fields that are projected to need workers, and other indicators of demand. Get started with the two questions below.

  What’s the job outlook for the career or job that your training will lead to?

  Simply put, you may not want to study ski-lift repair if you’re planning to live in Florida. There may be very few job openings.

  Learn about the job outlook for a career before you decide to invest in training. Get started at the Kariyer Analizi Raporu . Look for the following details about occupations of interest to you: en basit sorularımız:

  • How many years of education does this occupation typically require? master - Phd options ?
  • How many new jobs are expected in coming years?

  What kind of skills, knowledge, and credentials are employers looking for in your field?

  Take the time to target your classes and training programs to help you gain the skills you need to land a job. Discover what employers are looking for from any of these sources:

  • Talk to a career counselor at a college or training program. Ask them about placement rates for graduates.
  • Network with people who already work in the field or industry. Ask them about what’s in demand in their field.
  • Look up job listings at ....iş tanımları ... to see the types of skills, certifications, experience and other requirements that employers include.
  • View ...meslek profili... to find the skills, knowledge, tasks, tools and technology, and training related to any occupation.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.