Liderlik Analizi ve Motivasyon Ihtiyaçları

Paylaş:
 • Ürün Özellikleri
 • Yorumlar (0)
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • Çalışanlar şirkette Neden kalır? Şirketiyle iftihar ettiğinden Uyumlu üst yönetici yüzünden Ücret yüzünden İlişkileri iyidir Anlamlı çalışma vardır. Peki neden ayrılırlar? Ya üst düzey yönetimin kararlının kalitesi düşer; ya da dümene çalışanların henüz güvenmediği veya kendilerini rahat hissetmediği yeni bir lider geçer . HBR

  Organizasyonel Odak ve Mesleki Güçlü yönler ile Liderlik analizi ve Gelişim alanlarınızı raporlar.

  CMR - Career Management Report adı altında pek çok iş ailesi ve iş tiplerinden örnekler ve tanımlarını vererek profiinize göre uygunlukların incelenmesine ışık tutar. Kariyer koçluğu için kullanılan dunyada pek çok universite uuygulanan bir araçtır.

  Bu araç ile çalışan motivasyonu için uygulamalar yapılır.

  Yaşam stili analizi ile Organizasyonel odak arasındaki bileşenlerden liderlik ve yöneticilik sitllerinizi ve davranış bileşenlerinizin detay incelemesini yapabileceğiniz rapordur.

  KARİYER YÖNETİMİ RAPORU - CMR - Birkman Metot

  Kariyer Yönetimi Raporu, kariyer seçimleriniz ile kişiliğinizin, sizi motive eden şeyler ve ilgili alanlarınızın uyumluluğunu sağlamada yardımcı olur.

  Kariyer Yönetim Raporu aşağıdaki şekilde üç bölüme ayrılır:

  Yorumla için ilgili bölüme kayıt yaptırmanız gerekir ve koçluk teknikleri ile size ayrı bir seansla bilgileriniz paylaşılır.

  Organizasyonel Odak

  Organizasyonel Odak, motivasyonunuzun en yüksekte olabileceği ve kendinizi rahat

  hissedebileceğiniz genel çalışma ortamlarını anlatır. Bu bilgiyi, bu tür çalışma ortamlarında olan diğer insanlarla ne kadar benzerlik taşıdığınızı belirleyerek üretiliyor.

  Meslek Grupları/Unvanları

  Meslek Grupları/Unvanları, 22 meslek grubunda (ve çok sayıda bireysel işlerde) bulunan

  çalışanlarla ne kadar yakından eşleştiğinizi gösterir.Eşleştiğiniz İş Unvanlarının çoğunun ABD Çalışma Bakanlığının Mesleki Bakış El Kitabına (Occupational Outlook Handbook) çevrimiçi bağlantısı bulunacaktır, böylece maaş, şartlar ve iş imkanları hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz. ABD verilerine gerek duymadıkları için uluslararası kullanıcılar Sadece Meslek Grupları seçeneğini seçebilirler. Türkiye için İŞKUR ana sayfasından genel meslek tiplerini görebilirsiniz.

  Kariyer Özeti

  Kariyer Özeti, yaptığınız işe katabileceğiniz güçlü yönlerinizle ilgili genel bir bakış sağlar. Bu güçlü yönler Organizasyonel Odak ve Meslek Grupları/Unvanları bölümlerinden alınmıştır.

  Kişisel Değerlendirme ve Planlama

  Kariyer Yönelimi

  Kariyer Yönelimi, kişinin güçlü yönlerinin ve motivatorlerinin genel kişilikten gelen bilgilerin ikapsamkadır.Kişiye şu andaki kariyer tercihlerini destekleyen veya başka bir kariyer alanını araştırmasına, bulmasına ve planlamasına yardımcı olan bilgileri irdeleyerek yön vermede yardımcı olur. Kariyer yönelimleri, tavsiye edilen kariyer/ iş seçenekleri olarak değerlendirilmemelidir. Kişiye en uygun sıralanan meslekler olarak düşünülmeli ve uygulamalarla desteklenmelidir. Bu mesleki eğilimler, tek bir rapora ve belirli bir araştırmaya dayandığı için, kişinin kendisinin ve uzmanla yapılacak detaylı yorumlama ile diğer seçeneklerin ortaya çıkarılmasını ve kariyer koçluğu ile desteklenmelidir.

  Kariyer kararlarınızı, deneyimleriniz, tercihleriniz ve eğitiminiz gibi birçok faktöre bağlı olarak vermelisiniz. Kariyer Yönetim Raporunun bu alanların birçoğunda gerekli bilgiler sağlayacağına inanıyoruz.

  Organizasyonel Odak olarak meslek grupları üzerinden ayırışımla ilk belirlemelerle başlanır, bu da kişiye en güçlü yönlerini daha iyi anlamasını sağlar.

  Her bir iş ailesi kapsamında size en uygun tanımlamalarla ilgili iş unvanlarının linkleri yer alır ve İŞKUR sayfasına girip o meslekle ilgili her bilgiyi incelmenizi sağlar.

  Kişisel değerlendirme ve planlama uygulamaları

  Kariyer Gelişim Raporunuzu kullanarak Değerlendirme ve Kariyer Planlama zerinde çalışırken, kendinizle ilgili birçok bilgi edinebilirsiniz. Her bir bunu yapmak için yer alan sorular size aşağıdaki

  konuları daha iyi anlamanızda yardımcı olacaktır:

  • İşinizde veya özel yaşamınızda hangi güçlü yönleriniz kullanırsınız ?
  • Kişisel performansınızı artırmak için neleri geliştirmeniz gerekir?
  • Sizin için en önemli kariyer, iş alanındaki ilk hedefler nelerdir ? ve özel hayatınızla nasıl örtüşür ?
  • Hayat envanterinizdeki amaçlarınıza ulaşmak için neleri planlamanız gerekir ?

  Kariyer Yönetimi Raporunuz güçlü yanlarınızı ve öngörülen mesleki eğilimlerinizi kapsamaktadır.

  Kariyer Yolculuğum

  Kariyer seçiminize yeni başlamış bulunuyorsanız kim olduğunuzu, neden bu seçimleri yaptığınızı , doğru gittiğinizi, en çok neyi başarmak istediğinizi, ne umduğunuzu ve tüm planlarınızın gerçek olmasında size neyin yardımcı olacağını unutmayın.

  Kariyerle ilgili beklentilerinizin bilincinde olduğunuzda, hayal kırıklıkları veya engellerle karşılaştığınız zaman bunu atlatmak daha kolay olur .Bu sadece bir başlangıçtır ve muhtemelen kariye yolculuğundaki başarıya doğru bir yolculuğun sadece ilk adımıdır. Bu yüzden, belli aralıklarla alacağınzı koçluklar ile hedeflerinize göre gelişime daha net adımlarla ulaşabilirsiniz.

  İdeal Çalışma Stili İlgi Alanları Yaşam Stili Haritası Meslek Grup/Unvanlara Göre Başlıca Güçlü Yönleriniz

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.