BIRKMAN Method Gelişim Uygulamaları

Birkman Koçluk ve Mentorluk Eğitimi

BIRKMAN Method Gelişim Uygulamaları
Paylaş:
 • Ürün Özellikleri
 • Yorumlar (0)
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • Her Sey Yetenek !

  keşfetmek , seçmek ,ilham vermek

  Ayrıca kim olduğumuz ve bir is ortamında nasıl adapte olduğumuzdur YETENEK ....

  Birkman Method ile koçluk ve liderlik becerilerini  nasıl geliştirebilirsiniz?

  1950'deb beri en eski ve bilimsel olarak ( FFM) kullanan, yetenekleri keşfetmek,yönetmek ve potansiyeli açığa çıkarmak için bir mentorlukla gelişim aracı olarak kullanılmaktadır. 50 milyon rapor ve binlerce danışman ve global kurumiçi Birkman uzmanı ile insana dokunmaktadır.

  Hizmetimizin bir mentor olarak birinci amacı olan kişisel farkındalık - kendini bilmeye direk giriş yaparak faydası ölçülebilen bir yöntemdir.

  Birkman Method'u neden Turkiye ye getirmeye karar verdim;çünkü dünyada bulunan pek çok uygulama ve envanter icinde deneysel olan ve çevresel faktorleri kişilik ihtiyaçlarının beslenmesi ile birleştiren bir etkisi vardı. Öncelikle çok fazla insan kaynağı problem iyaşayan sektörlerde  bu faydayı izleme imkanı buldum.

  Tek bireysel değil bireyden takıma doğru verdiği davranışsal analiz ile organizasyonel gelişime yön vererek değişime olanaklar sağlıyor ve potansiyelin ortaya çıkması için bir koç aracı görevi görüyordu.Her değerlendirme yönteminde olduğu gibi kimin uyguladığı ve yorumladığı da önemli idi. 

  Bu method ile yapılan uygulamalı eğitimi kurumsal deneyimli uzman eğitmenler tarafından işe alım , danışmanlık , gelişim , mesleki odak, liderlik ve koçluk yaparken süreçleri yönetmek üzere tasarlandı.

  Birkman raporunun geri bildirimle uygulaması kişinin motivatorlerini tanımlamayı, üretken davranışı ve bunu içeren ihtiyac analizine işaret eden stres davranışını yönetimini ve temel kisisel farkındalıkla koçluk tekniklerini birleştirebileceğiniz bir eğitimdir.

  Bu eğitimin amacı -Birkman Basics - ileri seviyede kariyer gelişimi için koçluk aracının nasıl kullandığını pratikde uygulamayı yorumlamayı öğrenmek ve gelişime destek vermektir. Birkman danışmanı olmak için değildir.Birkman Danışmanlık eğitimleri için belli donemlerde merkezden akredite eğitmen Don Panton ile (Türkçe) programlar organize edilmektedir.

  Eğitim neler içeriyor :

  * kişilik profilimiz ve gerçekten bizim için neyin önemli olduğu * 
  * Neden insanların istedikleri biçimde davranış sergiledikleri
  * Yaşam stilleri 
  * Davranış bileşenleri genel ve ihityaçların analizi
  * Profil yetkinlik  değerlemndirme ve  gelişim alanları
  * * *Perfomansınızı ihtiyaclarınızı bilerek nasıl arttırabileğinizi
  * hangi  iş ailesi ve iş unvanları ıuygun olacağını 
   * bu çözümleri eğitim ve kariyer gelişiminde – koçlukla nasıl kullanabileceğinizi (
  koçluk soru kitleri)

  * iş hayatında başarılı olmalarında koçlukla kariyer desteğini nasıl verebileceğinizi 

  Kimler katılmalı :

  * İlk önce kendine ait gelişim ve değerlendirme aracının faydalarını öğrenmek

  * Liderlik gelişimi ve potansiyelleri ortaya çıkarmaya destek veren herkes -eğitmenler, IK yetenek yönetimi ve gelişimi yöneticileri

  * Koçluk becerilerini geliştirme ve performans yönetiminde diyalogları yönetmek isteyen yöneticiler

  * Birkman aracını bir danışan olarak hizmetlerinde veya kurum içinde kullanmak isteyenler- uygulama orneklerini öğrenmek isteyenler

  Katılım uygulamalı oldugu için sınırlıdır.

  Tarih : 9 Subat 2024 saat : 10:00 - 17:00 ( online interaktif) 

  Tarih : 22 Şubat 2024 saat10:00 - 17:00 ( sınıf - pratik ve demolar) 

  Bir sonraki eğitimlerin takvimi için güncellemeleri bu linkden takip edebilirsiniz.

  * CCATurkey - CCALand Turkçe Birkman aracının raporlarının tercümesini yapan ve Türkiye ye getiren ve ülkede ilk defa kullanıma açan , kulture uyarlamasını yapan firmadır. Bölgesel olarak İngilizce ve diğer 20 dilde tüm raporları ile programlar içinde kullanımı ve danışmanlık hizmetini vermektedir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.