BIRKMAN Method Gelişim Uygulamaları

Birkman Yorumlama Hizmeti

BIRKMAN Method Gelişim Uygulamaları
Fiyat
:
3.500,00 TL + KDV
Paylaş:
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • Kişisel Gelişim ve hedeflerle ilgili çalışmak isteyen yönetici veya bireyler bu analizden yararlanabilirler.

  Bu hizmet Birkman  ( Davranış ve Kişilik analizi) raporlarının akredite bir Yorumlayıcı( * USA Teksas Houston 'dan yorumlama eğitimi almış) tarafından detaylı paylaşımı verilen koçlukla geri bildirim hizmetidir.

  Birkman raprounuz okuduktan sonra detaylı bilgi almak ve koçluk ile değerlendirme ve yorumlamasını telefon üzerinden/ veya yuzyuze raporlanmasını isterseniz bu hizmetimiz sizin için uygundur.

  Birkman raporu daha önce almış ve yeniden refresh değerlendirme ve ihtiyaca göre yorumlama gerektiginde yapılabilir.

  İçerik :

  Size ait olan Birkman rapor tipinin elinizde kodu ile Houston Merkezli Bırkman tarafından detayına erişilip içerik ve konuların kişiye özel aktarımı yapılır.

  Raporun gelişime katkısı akredite yorumlayıcı bir koç/mentor ile yapılabilir.

  Birkman değerlendirme Yöntemi davranış kişilik ve çevre unsurlarını detaylı biçimde raporlayan farkı ile sadece tanımla değil değişime dönük tavisiyeler de sunar.

  Davranış= F(Kişilik,Çevre) Dr. Kurt Lewin in - sosyal psikolojinin kurucusu- formülünden baz alarak sadece kişilik özellikleri değil başkalarıyla birlikte çalışma yada verimli ve etkili biçimde liderlik etme , belirli kişilik özelliklerini sergileme ve kullanma yeteneğini ve daha derin içerikleri kapsar.

  Birkman Metodunu benzersiz bir Değerlendirme yöntemi yapan unsurlardan bazıları:

  * Benzersiz bir yaklaşım

  Sadece belli kişilik özellikleri değil gizli ihtiyaçları ve değişik çevre şartlarındaki bu ihtiyaçların olamaması durumunda olanları da davranışa yansıtarak derin bilgiler sunar.

  Diğer çoğu değerlendirme yöntemi katılımcı yanıtlarından sosyal içerikleri tanımlamak için çok uğraşır. Birkman insanların gerçekte davranışalarını sosyal iletişimdeki anlayışına gore renklendirdiği günlük yaşam içerisinde kişinin etkileşim kurma şeklini değerlendirmek ve rapor etmek için motive edici isteklerle birlikte kişinin sosyal iletişim ( social desirability) anlayışından da yararlanır.

  * Hem tanımlayıcı hem gelişime yönelik temel tavsiyeler sunar

  Bireyin isteklerini , güçlü yönlerini , içgüdüsel ihtiyaçlarını ve stres reaksiyonlarını açıklar ve değişime ortam ve insanlarla karşılaşıldığında beceri geliştirmeye yönelik tavsiyeler sunar. Bu da , amaca yönelik , içgüdüsel ihtiyaçları karşılamak ve stres reaksiyonlarını yönetmek ve ilişkisel ve mesleki verimliliği sağlamada yardımcı olur.

  Birkman davranışları değiştirmeyi değil yönetebilmek için gerekli kişisel farkındalıkla , gruplardaki benzerlik ve ayrı bakış açıklarını özelliklerini vurgular. Sadece kişinin verimli ve en doğal normal davranışı değişime uygundur. Davranış değişimi her FORTUNE 500 deki şirket bir şeyi değiştirmek için önce ölçmek gerektiğini bildiğinden Birkman ile uzun yıllardır çalışmaktadır. Cocacola Türkçelerini çevirdikten sonra bölgesel merkezi olan ülkemizde Birkman aracını kullanmaktadır.Takım koçluğunda en yoğun kullanılan araçlardan biridir. Bunu bilmek takım veya bireylere beraber dinamiklerin ve çevresel faktörlerin gelişiminde dengeleri gösterir.

  BIRKMAN Daha Derine inmek için ...gelişime odaklayan ,çözüm öneren ve değişim yaratan bir enstrumandır. Eksik ve yanlışları ortaya koymaya çalışan , kategorize etmek için kullanılan bir test değildir. Öyle olsa pek çok global marka uzun yıllar aynı şekilde kullanıma devam etmezdi. Davranışları değiştirmek zordur ama yakınlaştırmak ve sinerji yaratmak kolaydır.

  Birkman Metod 70+ yıldan beri ..

  Bu hizmeti satın aldıktan sonra size  bir link ile anket çalışması iletilecek ve raporu oluşunca yorumlanacaktır. Koçluk aracı olarak Birkman ICF tarafından uzun yıllar ullanılmıştır. 

  Measuring More Than Obvious

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.